Wręczenie nagród w konkursie „Polskie ślady w Nowym Świecie”

25 marca 2021 roku Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. Alicja Panasiewicz, prof. UP oraz Dyrektor Instytutu Nauk o Wychowaniu dr hab. Andrzej Ryk, prof. UP wręczyli nagrody laureatom konkursu „Polskie ślady w Nowym Świecie”.

Konkurs przeprowadzony został w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego i miał na celu promowanie komunikacji międzykulturowej; pogłębienie wiedzy o kulturze, tradycjach, wspólnych bohaterach narodowych; kształtowanie postawy szacunku i tolerancji wobec obywateli innych państw, narodów, kultur oraz promocję edukacji historycznej młodzieży.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce: Szymon Hybel (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi);
  • II miejsce: Sonia Wilk (Szkoła Podstawowa w Kryspinowie);
  • III miejsce: Adam Labranche (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach);
  • III miejsce: Paulina Drabek (Szkoła Podstawowa w Choczni).

Gratulujemy.

Nagrody ufundowali Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.