Konkursy

Konkurs „Polskie ślady w Nowym Świecie” dla uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII

15 marca 2021 roku

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII do udziału w konkursie „Polskie ślady w Nowym Świecie”, który odbędzie się 15 marca 2021 roku.
Konkurs ma charakter regionalny. Jego głównym celem jest promowanie komunikacji międzykulturowej, kontaktów międzyludzkich, pogłębienie wiedzy o kulturze, tradycjach, wspólnych bohaterach narodowych, kształtowanie postawy szacunku i tolerancji wobec obywateli innych państw, narodów, kultur oraz promocja edukacji historycznej młodzieży.

Tematyka konkursu obejmuje materiał zawarty w Regulaminie oraz poniższych materiałach źródłowych.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie:

• skanu wypełnionego formularza zgłoszenia na adres konkurshistoryczny@up.krakow.pl z dopiskiem „Zgłoszenie na konkurs – Polskie ślady w Nowym Świecie”;
  • zgody Uczestników – Uczniów, którzy ukończyli 16. rok życia na przetwarzanie ich danych osobowych lub zgody Opiekunów Prawnych na przetwarzanie danych osobowych Uczestników – Uczniów, którzy nie ukończyli 16. roku życia (obligatoryjne);
  • zgody Opiekunów Faktycznych – Nauczycieli na przetwarzanie ich danych osobowych (obligatoryjne);
  • zgody Opiekunów Faktycznych – Nauczycieli na przetwarzanie ich danych osobowych w celu informowania o innych projektach edukacyjno-kulturalnych organizowanych przez Uczelnię (dobrowolne).

Zgłoszenia do udziału w Konkursie przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszenia w terminie do 21 lutego 2021 roku.

Materiały źródłowe dla uczestników konkursu

Zgody na przetwarzanie danych i wizerunku

Patryk Kachel
telefon 606 324 484
patryk.kachel@student.up.krakow.pl

Karina Olesiak
telefon 693 662 349
karina.olesiak@up.krakow.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Uniwersytet Pedagogiczny oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie.